Za oknem powitała nas piękna pogoda, tak więc warto zadbać o aktywność swoich dzieci na podwórku. Każde pociecha uwielbia bowiem spędzanie czasu na placu zabaw, czy boisku gdzie może zagrać z rówieśnikami w piłkę. Jednak jeśli chcecie zaangażować dziecku w każdym wieku zajęcie, które jednocześnie go czegoś nauczy koniecznie wybierzcie się na rower!

Dla małych i dużych

Wybór odpowiedniego roweru dla Twojego dziecka to nie lada wyzwanie. Producenci prześcigają się bowiem w kolorach tych pojazdów, a nawet w kształtach. Można znaleźć zarówno warianty bez pedałów dla mniejszych dzieci, trójkołowe, czy te z doczepianymi kółeczkami dla kilkulatków. Jeśli szukacie jednak najbardziej bezpiecznego roweru dla swojego dziecka polecamy rowerki Kettler, które cechuje solidna budowa oraz cieszący oko dziecka wygląd. Te kolorowe i trwałe rowerki zadowolą zarówno rodziców, jak i dzieci.

Kiedy pierwszy rower?

Pytanie o to, kiedy powinno się kupić maluchowi pierwszy rower jest często zadawane przez rodziców. W końcu nie istnieje uniwersalny czas zakupu. Eksperci do spraw rozwoju dzieci polecają, by przyzwyczajać dzieci do rowerków już od najmłodszych lat. Warianty bez pedałów uczą bowiem dziecko równowagi, przez co w przyszłości łatwiej będzie mu pokonać strach przed większym rowerem. Jeśli mimo to Wasza pociecha ma wątpliwości przed pierwszymi jazdami- kupcie jej kask i ochraniacze z ulubioną postacią z bajki. Wówczas nie tylko będzie cieszyć się z posiadanych akcesoriów, lecz o wiele chętniej wyjdzie na dwór uczyć się jeździć!